Obchodní podmínky

Tyto obchodní podmínky platí pro nákup zboží a služeb v internetovém obchodě https://podoby-predku.cz, jehož provozovatelem je:

Radek Ocelák, M.Sc., Jungmannova 7, 79501 Rýmařov, IČ 04526481, zapsán v živnostenském rejstříku pod MěÚ Rýmařov.

Dodávám staré portrétní fotografie, a to především jako genealogický a sběratelský materiál. Poskytuji v této souvislosti služby dvojího typu, na něž se vztahuji částečně odlišné podmínky: A) prodej originálních fotografií; B) dohledání a poskytnutí fotografií v elektronické kopii.

A. Prodej originálních fotografií

Stav zboží podle náhledu, odpovídá stáří materiálu, na výraznější opotřebení či poškození před potvrzením objednávky upozorňuji. Zboží pro Vás rezervuji max. 1 týden od objednávky. Odesílám doporučeně na Vaši adresu v individuálně dohodnuté lhůtě od přijetí platby za zboží + poštovné 60 Kč na účet č. 670100-2201584371/6210. Zasílání do zahraničí je nutno individuálně domluvit.

Při nákupu zboží přes internet máte právo do 14 dnů bez udání důvodu odstoupit od smlouvy a zboží v původním stavu vrátit (doporučené nebo cenné psaní po předchozím mailovém nebo telefonickém upozornění; neposílejte na dobírku!). Po přijetí zásilky Vám bude platba vrácena na účet, s odečtením nákladů na poštovné.

Důvodem k reklamaci zboží je špatný stav, popř. nízká ostrost fotografie, pokud na ně zákazník nebyl předem upozorněn nebo nejsou zjevné z náhledu. Důvodem k reklamaci je také zjištěná nesprávnost v popisu, pod nímž byla fotografie inzerována. Důvodem k reklamaci není zjištěný chybný závěr ohledně identity zobrazené osoby, pakliže zákazník učinil tento závěr na základě správného – třeba i neúplného – popisu.

B. Fotografie v kopii

Elektronické kopie nabízím za jednotnou cenu 250 Kč ke všem položkám v mojí fotogenealogické nabídce. Předmětem služby je dohledání fotografie, pořízení a poskytnutí kopie, včetně dostupné dokumentace k fotografii. Odesílám e-mailem zpravidla do 7 dnů od přijetí platby na účet č. 670100–2201584371/6210.

Upozorňuji, že na tento digitální materiál se z pochopitelných důvodů (nevratnost digitálního zaslání) nevztahuje 14denní možnost odstoupení od nákupu.

Důvodem k reklamaci je nízká kvalita či ostrost fotografie, pokud na ni zákazník nebyl předem upozorněn. Důvodem k reklamaci je také dodatečně zjištěná nesprávnost v popisu dodávané fotografie. Důvodem k reklamaci není zjištěný chybný závěr ohledně identity zobrazené osoby, pokud byl zákazníkem učiněn na základě správného – třeba i neúplného – popisu.